شعار سال جاری لوگو1 پرچم هدر
1398/08/13 اولین دوره آموزشی پدافند غیرعامل در شهرداری احمدآباد مستوفی برگزار شد
اولین دوره آموزشی پدافند غیرعامل در شهرداری احمدآباد مستوفی برگزار شد
اولین دوره آموزشی پدافند غیرعامل در شهرداری احمدآباد مستوفی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری احمدآباد مستوفی، اولین دوره آموزشی پدافند غیرعامل صبح روز یکشنبه 12 آبان با حضور مجید شاهرودی، سرپرست شهرداری و معاونین و مسئولین واحدهای مختلف شهرداری در سالن جلسات ساختمان مرکزی شهرداری برگزار شد و طی آن آقای آذرهمایون از اساتید مجرب این حوزه که از سوی استانداری تهران اعزام شده بود، به آموزش کلیات موضوع پدافند غیرعامل و مباحث کلیدی و راهبردی در این خصوص پرداخت.
بر اساس این گزارش، با توجه به اهمیت بسیار مسأله پدافند غیرعامل و امکان بالای این حوزه در مصون سازی مردم و مسئولان در برابر تهدیدات دشمنان در حوزه های مختلف اعم از فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، مجازی و...، برگزاری نشست آموزشی در این ارتباط از سوی دبیر کمیته پدافند غیرعامل شهرداری در برنامه کار قرار گرفت و به این ترتیب به اجرا درآمد.
شایان ذکر است پدافند غیرعامل نوعی دفاع غیرنظامی است و به مجموعه اقداماتی اطلاق می‌گردد که به جنگ‌افزار نیاز ندارد و با اجرای آن می‌توان از وارد شدن خسارات مالی به تجهیزات و تأسیسات حیاتی و حساس نظامی و غیرنظامی و تلفات انسانی جلوگیری نموده یا میزان این خسارات و تلفات را به حداقل ممکن کاهش داد.
پدافند غیرعامل به معنای کاهش آسیب‌پذیری در هنگام بحران، بدون استفاده از اقدامات نظامی و صرفاً با بهره‌گیری از فعالیت‌های غیرنظامی، فنی و مدیریتی است. اقدامات پدافند غیرعامل شامل پوشش، پراکندگی، تفرقه و جابجایی، فریب، مکان‌یابی، اعلام خبر، قابلیت بقا، استحکامات، استتار، اختفاء، ماکت فریبنده و سازه‌های امن می‌باشد.
در پدافند غیرعامل تمام نهادها، نیروها، سازمان‌ها، صنایع و حتی مردم عادی می‌توانند نقش مؤثری ایفا کنند در حالیکه در پدافند عامل مانند سیستم‌های ضدهوایی و هواپیماهای رهگیر، تنها نیروهای مسلح مسئولیت برعهده دارند.
پدافند غیر عامل در شبکه‌های توزیع به اصولی پیشگیرانه ای اطلاق می‌شود که با انجام آنها ضریب اطمینان شبکه بالا رفته و در مواقع بحران خسارت وارده کاهش می‌یابد همانند مقاوم‌سازی پایه‌ها، نصب اسپیسر و سایر موارد مرتبط.
تعداد بازدید: 44
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به شهرداري احمدآباد مستوفي مبياشد.
Powered by DorsaPortal